Bezpieczeństwo

W naszym serwisie zapewniamy Ci pełną dyskrecję przy transakcjach gotówkowych do kwoty 15 000 euro. Poprosimy Cię tylko o dane kontaktowe i okazanie dokumentu tożsamości.  W przypadku transakcji wykonywanych przelewem bankowym potrzebna jest także weryfikacja właściciela rachunku na podstawie dokumentu tożsamości oraz przechowanie tych danych, jednak bez dalszego przekazywania ich osobom trzecim.

Działamy w pełni zgodnie z polskim i unijnym prawem.

Dzięki wprowadzeniu weryfikacji tożsamości (KYC) oraz procedur zapobiegania praniu brudnych pieniędzy (AML) minimalizujemy szanse wystąpienia transakcji podwyższonego ryzyka i zapewniamy Ci transakcje wolne od ryzyka i oszustw.


Nasz serwis zabezpieczamy takim samym protokołem bezpieczeństwa SSL 256 (https), jaki stosują banki. Symbolizuje go kłódka widoczna w adresie strony Internetowej chcekrypto.pl (tak jak w Twoim banku)

Wszelkie dane, które nam przekazujesz są bezpiecznie przesyłane szyfrowanym połączeniem SSL, z Certyfikatem SHA256, oraz zapisywane i przechowywane bez dostępu osób trzecich.

Nasze formularze są szyfrowane. Dzięki Encrypted Forms 2.0 mamy możliwość zaszyfrowania każdego formularza, aby nikt inny nie miał dostępu do odpowiedzi przesyłanych w naszych formularzach.
Ponadto posiadają Certyfikat PCI, są zgodne z z GDPR, CCPA, HIPAA, SOC 2, FERPA i są ogólnie zgodne z prawem.

Na każdym etapie transakcji otrzymasz od nas potwierdzenie dzięki czemu możesz mieć pewność, że jest ona realizowana, a środki na pewno trafią do Ciebie.

Nie jest możliwe dokonanie w naszym kantorze bezgotówkowych transakcji zakupu/sprzedaży bez przejścia procesu weryfikacji. Jest to wymagany proces, ponieważ dzięki niemu możemy zminimalizować ryzyko oszustw oraz zachować zgodność z przepisami KYC lub AML.

Według RODO, jedną z przesłanek umożliwiających przetwarzanie danych osobowych klienta bez jego zgody jest konieczność wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze danych. W naszym wypadku, wynika on bezpośrednio z ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (przepisy AML). Zgodnie z przepisami w/w ustawy nasz kantor ma obowiązek weryfikować tożsamość użytkowników w zakresie opisanym w §4 regulaminu. Pozyskane w ten sposób dane mogą być jednak przetwarzane przez nas wyłącznie w celu wykonania określonych prawnie obowiązków, a jakiekolwiek inne ich przetwarzanie wymaga - aktywnie wyrażonej - zgody klienta. Naszym obowiązkiem jest więc zapewnienie, żeby powierzone dane osobowe nie zostały wykorzystane w sposób inny niż w celu realizacji obowiązków ustawowych.

Poniżej można zapoznać się z komunikatem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w sprawie funkcjonowania giełd i kantorów kryptowalut oraz Ostrzeżeniem Urzędu KNF o ryzykach związanych z nabywaniem oraz z obrotem kryptoaktywami (w tym walutami wirtualnymi oraz kryptowalutami):

Komunikat KNF oraz Ostrzeżenie UKNF


.