Darmowe, bezpieczne portfele
BTC, ETH, BNB, ARI10, USDT i BUSD

Oferujemy ci darmowe portfele dla:
Bitcoina, Ethereum, Ari10 coina, Tethera, Binance coina i Binance USD,
na których możesz złożyć depozyt.
Otrzymasz do nich klucz prywatny, dzięki czemu tylko Ty
będziesz mieć dostęp do swoich środków.

Nasze portfele są więc idealnym rozwiązaniem w wielu sytuacjach i świetnie łączą ze sobą zalety portfela w aplikacji, wymiany przez kantor, możliwości sporadycznego handlu jak na giełdzie, z bezpieczeństwem Twoich środków i brakiem opłat transakcyjnych!

Jak to działa?

  1. Jeśli dopiero kupujesz u nas BTC, ETH, BNB, ARI10, USDT lub BUSD, możemy stworzyć Ci portfel depozytowy, na którym zostanie umieszczona zakupiona przez Ciebie kryptowaluta, a Ty otrzymasz od nas zaszyfrowany klucz prywatny dostępu do swoich środków. Możesz na nim trzymać swoje środki jak długo chcesz. Możesz też systematycznie dokupować, unikając opłat transakcyjnych. Możesz też w dowolnym momencie zdecydować, że chcesz sprzedać część, lub całość zgromadzonych tam środków, również nie ponosząc opłat transakcyjnych.

  2. Jeśli chcesz sprzedać BTC, ETH, BNB, ARI10, USDT lub BUSD (np. w kilku różnych momentach, w celu uśrednienia ceny wyjścia z inwestycji), tworzymy dla Ciebie prywatny portfel depozytowy, do którego otrzymasz zaszyfrowany klucz prywatny. Przelewasz na niego tyle środków, ile łącznie chcesz sprzedać, a my dokonujemy transakcji w takiej kwocie, jaką chcesz, w momencie kiedy chcesz.

Jak to zrobić?

  1. Wyślij do nas zgłoszenie w formularzu

  2. W odpowiedzi otrzymasz od nas klucz publiczny portfela (czyli jego adres - więcej o tym niżej, w punkcie “Rodzaje i funkcje portfeli”), na który możesz przekazać swoje monety. Otrzymasz też zaszyfrowany klucz prywatny (hasło dostępu), którego używasz w celu dostępu do Twoich środków w czasie ich sprzedaży.

Jeśli wolisz “trzymać” kryptowaluty na własnym portfelu, to ważne jest, aby umieć je rozróżniać, oraz wybierać tylko te sprawdzone.

Poniżej dowiesz się jak wybrać odpowiedni dla siebie portfel kryptowalutowy.

Jaki portfel kryptowalut wybrać?

Już wiesz, że tak naprawdę każdy Bitcoin przechowywany jest w jego globalnej sieci, czyli w Blockchainie, a portfel jest tylko pomostem, dzięki któremu możesz swobodnie korzystać ze swoich środków. Możliwe jest to dzięki 2 rodzajom kluczy: prywatnym i publicznym. Klucz publiczny to nic innego jak adres Twojego portfela, tak jak nr konta w banku. Klucz prywatny jest pewnego rodzaju hasłem, którego NIE WOLNO CI nigdy i nikomu przekazywać i MUSISZ zawsze bardzo dobrze go zabezpieczać i najlepiej przechowywać w kilku kopiach. To właśnie dzięki niemu zawsze uzyskasz dostęp do swoich środków i nawet w przypadku utraty swojego portfela, z kluczem prywatnym możesz odzyskać dostęp do swoich środków.

Rodzaje i funkcje portfeli

Tak naprawdę rozróżniamy 3 główne grupy portfeli kryptowalutowych:

  1. Aplikacje (ang. software wallet)

  2. Portfele sprzętowe (ang. hardware wallet)

  3. Portfele papierowe (ang. paper wallet)

Ze względu na ich przeznaczenie można je także podzielić na portfele gorące (ang. hot wallet) oraz portfele zimne (ang. cold wallet).

W dużym uproszczeniu, portfele gorące to takie, które połączone są z Internetem, natomiast zimne to te, które przetrzymywane są poza dostępem do Internetu. Są mniej wygodne w codziennym użytkowaniu, natomiast o wiele bardziej bezpieczne.

Portfele w formie aplikacji cieszą się największym powodzeniem, ze względu na wygodę ich użytkowania, prostotę instalacji i bardzo często brak opłat. Jeśli oferują Ci dostęp do kluczy prywatnych, są przy tym dość bezpieczne. Tego typu portfele najlepiej porównać można do portfela, w którym trzymasz swoje środki i to Ty masz nad nimi kontrolę. Jednak ze względu na stały dostęp do Internetu i fakt, że instalowane są najczęściej na urządzeniach przenośnych, środki w pewnym stopniu narażone są na kradzież, dokładnie tak jak Twój portfel osobisty.

Tutaj znajdziesz jedne z najlepszych
multiportfeli (do wielu kryptowalut),
z których sami korzystamy:


Użytkownicy bardzo często przetrzymują też swoje środki na portfelach wewnątrz giełd. Jest to wygodne rozwiązanie, jeśli często obracasz lub handlujesz swoimi środkami. Jest to jednak najmniej bezpieczne rozwiązanie, ponieważ środki te nie są “w Twoich rękach”. To rozwiązanie można porównać do konta w banku. Niby dostęp do środków masz 24/7, ale trzyma je ktoś inny i historia wiele razy już pokazała, że giełdy jak i banki bywały okradane, upadały itp., a klienci zostawali bez swoich środków. 

Tutaj możesz zarejestrować swoje konta na popularnych giełdach, z których sami korzystamy:



Portfele sprzętowe należą do najbardziej bezpiecznych i można je przyrównać do sejfu. Przez brak stałego dostępu do Internetu i pełną kontrolę nad kluczami prywatnymi, kradzież środków jest bardzo trudna. Nawet utrata takiego sprzętu nie jest problemem, jeśli tylko należycie zadbasz o przechowanie kluczy prywatnych.





Tutaj znajdziesz oferty najpopularniejszych portfeli sprzętowych na rynku:


Ostatni rodzaj, czyli portfel papierowy, jest już trochę przestarzałym rozwiązaniem, jednak zalicza się go do zimnych portfeli. To nic innego jak spisanie swoich kluczy prywatnych i publicznych na kartce, metalowej płytce lub analogowym urządzeniu szyfrującym i należyte zabezpieczenie ich przed utratą. To wciąż bardzo bezpieczny rodzaj portfela, jednak musisz pamiętać, żeby NIGDY nie przechowywać jego kopii na komputerze z dostępem do Internetu, ani żadnym urządzeniu mobilnym i że najlepiej trzymać kilka jego kopii w różnych, bezpiecznych miejscach.


.