Na wstępie klika słów wyjaśnienia do wskaźnika, który dziś prezentujemy.
Średnia ruchoma (krocząca) Fibonacciego (FMA) jest rodzajem średniej ruchomej, która oblicza wiele wykładniczych średnich ruchomych przy użyciu okresów wstecznych z ciągu Fibonacciego zarówno na szczytach, jak i na spadkach, tworząc dynamiczną strefę wsparcia/oporu. Działa jak typowa średnia ruchoma, ale zwykle zapewnia więcej stref reakcji wsparcia/oporu.
Standardowo traderzy wykorzystują Poziomy Fibonacciego w odniesieniu do poprzedniego trendu, w celu wyznaczenia poziomów wsparć i oporów, na które cena zazwyczaj reaguje. W przypadku średniej ruchomej Fibonacciego możemy spojrzeć globalnie na cały wykres i sprawdzić jaki wpływ na cenę miały konkretne poziomy.
Jak wyraźnie widać, w całej historii Bitcoina obserwowaliśmy tę samą zależność.
Kiedy cena (niebieska linia) przecinała od dołu poziomy pomarańczowy, a następnie żółty, notowaliśmy wyłącznie wyższe ceny. Nawet w 2020 roku, kiedy światem wstrząsnęła informacja wiadomo o czym, a cena na moment spadła poniżej tych poziomów, natychmiast wróciła na wcześniejsze tory i dalej obserwowaliśmy już tylko dynamiczne wzrosty.
Czy tym razem będzie tak samo? Czy potencjalne "czarne łabędzie" mogą zagrozić rozpoczynającej się hossie?
Zespół Chcę Krypto